VRH G 26.05.2023

Dňa 26. mája sa nám narodili šteniatka - vrh "G".

Zo spojenia: Ch. Classic Dream´s GRENN BOY OF OONA x Ch. BROWNIE Danibull

Máme 6 šteniat, 3 chlapcov a 3 dievčatá. 

GALTON Danibull

GIN TONIC Danibull

GUNNE Danibull

GABA Danibull

GRETA Danibull

GULIANA Danibull

Šteniatka z našej chovateľskej stanice Danibull sú určené pre seriózných záujemcov s nádejou pre použitie v poľovnej praxi, pre lov, súťaženie, športové aktivity, prípadne aj pre ďalší chov, alebo iné spoločenské využitie. Účasť na výstavách nie je v žiadnom prípade podmienka pre ďalších majiteľov. 

Šteniatka odchovávame s láskou v domácom prostredí, staráme sa o socializáciu a kŕmime rozsiahlym spektrom najkvalitenjších surovín.

V čase odberu šteniat ku všetkým šteniatkam poskytujeme kúpno-predajnú zmluvu, oficiálny preukaz o pôvode (rodokmeň SKJ-FCI), každé šteniatko je čipované a s PET PASSOM, registrované v centrálnom registri spoločenských zvierat a v plemennej knihe, samozrejmosťou sú aj všetky potrebné veterinárne ošetrenia (očkovania, odčervenia) a doklady, šteniatka budú v čase odberu navyknuté na suchú stravu (špičkové granule) a počas odchovu prídu do kontaktu s celou škálou výživy a všetky bežných druhov mias.

Dlhodobý chovateľský servis, pomoc pri výchove a výcviku je pre nás samozrejmosťou.

Pozrite si aj reportáž z roku 2020 https://youtu.be/71Xplgvtkck 

V prípade záujmu o šteniatko slovenského hrubosrstého stavača z našej chovateľskej stanice nás neváhajte kontaktovať ešte pred ich narodením.

 

 

Mamou šteniat je: Niky - Ch. BROWNIE Danibull 

    Niky je výstavne najúspešnejšia fena tohto plemena, pracovne všestranná suka. Svetová a Európska víťazka. Získala ocenenie za najúspešnejšieho stavača (Slovakia Dog Cup) na Slovensku pre rok 2018 a 2019. Absolútna víťazka Slovakia Dog Cupu 2019. Úspešne zložila všetky druhy skúšok - SVS, FSS, JSS, LSS, ŠSVP, VSS - všetko v I. cene.

    Niky je skvelá poliarka, vyniká v hľadaní a vystavovaní. Má krásne vystavovanie vo figúrách, čo som u tohto plemena nemal možnosť vidieť veľa krát. Má výborný kľud pred zverou a spomedzi aportu najviac preferuje líšku. Medzi jej prednosti patrí aj ovládateľnosť a preto sa pre mňa stala najpoužívanejším psom na poľovačkách. 

    Ide o druhý vrh našej Niky. Jej prvý vrh sa podaril mimoriadne. Asi najznámejší je jej syn Ch. DJANGO Danibull a dcéra Ch. DORKA Danibull. 

    Informácie o Niky a jej fotky nájdete TU.

 

Otcom šteniat je: Skruten - Ch. Classice Dream´s GREEN BOY OF OONA

    Naše cesty do Švajčiarska v úvode tohto roka neboli úplne náhodne. Ešte nikdy som v chove nevyužil psa, ktorého by som pred tým nevidel. Dobre som poznal Skruttenovho otca, dokonca som ho predvádzal aj na svetovej výstave psov v 2013, kde som mal možnosť vidiet aj jeho mamu. Oboch rodičov som mal možnosť vidieť pracovať, aj si dostatočne prezrieť exteriér. Obaja jeho rodičia sú mimoriadne úspešní (otec Memorial Karla Podhájskeho, Mem. Bohuslava Zemka, Pohar Klaudiúsa Lukáča, Pohar Mariána Koriča a … Matka 2x svetový víťaz, skvelá poliarka … ). Skrutten ma mimoriadne zaujímavý rodokmeň aj dosť do zadných generácii. Ostávalo však vidieť Skruttena naživo a tak sme za nim vo februári vycestovali.

    Skrutten pochádza zo špičkovej švédskej chovateľskej stanice Classic Dream´s, žije u aktívnych poľovníkov vo Švajčiarsku, spolu s ďalšími psami. Sledujem ho od šteňacieho veku, pozorne som sledoval jeho rast, vývoj a aj jeho potomstvo. Už niekoľko rokov som plánoval s nim kryt. Dokonca som ho už mal aj na krycom liste v minulusti, osud to však zariadil inak. Keďže bude mat v lete 8 rokov vedel som, že už neostáva veľa času.

    Je to krásny, vysoký a elegantný pes. Ma očarujúcu povahu. Nádhernú hlavu, skvelý balanc tela. Ma typicky priestorný pohyb. Plnochrupy, nožnicový zhryz. Na svoj vek je stále v špičkovej kondícii. Celkovo je v skvelom type a zodpovedá mojej predstave psa. Plemenný typ je pre mňa dôležitý a Skrutten toto všetko spĺňa.

    Skrutten je šampiónom krasy a úspešne absolvoval viacero pracovných skúšok v Nemecku a vo Švajčiarsku.

    Jeho rodokmeň si môžete pozrieť TU a fotky nižšie v albume. 

 

 

Šteniatka 6 týždňov

Šteniatka 5. týždeň

Šteniatka 4. týždeň

Vrh G 20 dní

Šteniata po narodení (1. a 2. deň! - vrh G

Ch. Classic Dream´s GREEN BOY OF OONA

FCI logo SKJ logo SPZ logo SPK logo