21-02-2020

Slovenský hrubosrstý stavač je online

GENEALÓGIA SLOVENSKÉHO HRUBOSRSTÉHO STAVAČA JE ONLINE! 

Nájdete ju tu, na našom webe: www.danibull.sk/pedigree

Databáza SHS obsahuje údaje a rodokmene už viac ako 2300 slovenských hrubosrstých stavačov z celého sveta, pričom siaha až k vzniku plemena, do roku 1960. 

Trvalo to niekoľko mesiacov, množstvo hodín poctivej práce, ale stálo to za to! Naše národné plemeno Slovenský Hrubosrstý Stavač sa dočkalo modernej online genealógie.

Databáza SHS ponúka v dvoch jazykoch (SK - AJ) informácie o jednotlivých jedincoch, výsledky výstav, skúšok, zdravotných testov a súčasťou sú samozrejme aj ich fotky. Genealógia ponúka rozbor rodokmeňa, ktorý je možné zobraziť až na 7 generácií, s aktívnym prepojením na predkov, súrodencov a potomkov. Databáza je určená pre chovateľov, milovníkov a záujemcov o plemeno slovenský hrubosrstý stavač. Jej cieľom je uľahčenie šľachtiteľskej práce pri výbere vhodných krvných línií, sledovanie líniovej plemenitby a určovanie vhodných rodičovských párov.  Cieľom týchto údajov je pomôcť chovateľom na celom svete pri šľachtiteľskej práci so slovenským hrubosrstým stavačom. 

Aby bola databáza čo najkompletnejšia, prosím chovateľov a majiteľov SHS o zaslanie ďalších údajov a informácií, ktoré do databázy rád doplním. 


10-02-2020

TROPHEE CHRISTIAN EYMAR-DAUPHIN, Francúzsko

09-02-2020 TROPHEE CHRISTIAN EYMAR-DAUPHIN, Francúzsko

Ch. BLANCHE Danibull - TROPHEE CHRISTIAN EYMAR-DAUPHIN

 

Ďalší historický moment pre plemeno. Po prvý krát v histórií plemena bolo toto uznanie dopriate slovenskému hrubosrstému stavačovi. Gratulujem majiteľom a ďakujem za skvelú prezentáciu nášho národného plemena v zahraničí.


30-01-2020

3x CACIB Nitra

Prvá výstava tohto roku začala pre naše slovenské hrubosrsté stavače fantastický. Na troch výstavách v Nitre našu chovateľskú stanicu reprezentovala naša NIKY a odchovanec CASH a CONEY (v piatok a sobotu). Naše slovenské národné plemeno sa tešilo priemernej účasti, v piatok sa predviedlo 9 jedincov, v sobotu 10 a v nedeľu 7 slovenských hrubosrstých stavačov.

 

BROWNIE Danibull (Niky) sa v piatok stala Novým šampiónom krásy Slovenska!

 

24.01.2020 CACIB Nitra, Slovensko, rozhodca: Karl-Erik Johansson, SE

Ch. BROWNIE Danibull - trieda pracovná - V1, CAC, CACIB, BOB, Veľká cena národných plemien - 3. miesto, BEST OF GROUP – 3. miesto

CASH Danibull - trieda dorastu (8 mesiacov) - VN1, Puppy BOB

CONEY Danibull – trieda dorastu (8 mesiacov) – VN1

 

25.01.2020 CACIB Nitra, Slovensko, rozhodca: Linda Voláriková, SR

Ch. BROWNIE Danibull - trieda pracovná - V1, CAC, CACIB, BOB, Veľká cena národných plemien - 1. miesto, BEST OF GROUP – 3. miesto

CASH Danibull - trieda dorastu (8 mesiacov) - VN1, Puppy BOB

CONEY Danibull – trieda dorastu (8 mesiacov) – VN1

 

26.01.2020 CACIB Nitra, Slovensko, rozhodca: Berchtold Peter F., AT

Ch. BROWNIE Danibull - trieda pracovná - V1, CAC, Veľká cena národných plemien - 2. miesto

CASH Danibull - trieda dorastu (8 mesiacov) - VN1, Puppy BOB


02-01-2020

Slovenský hrubosrstý stavač na poľovačkách

Slovenského hrubosrstého stavača sme túto poľovnícku sezónu mali možnosť odprezentovať aj na viacerých spoločných poľovačkách, ktorých sme sa zúčastnili. Naše slovenské hrubosrsté stavače "Chilly" a "Niky" sa spolu so mnou zúčastnili lovu bažantov, zajacov, jarabíc a kačíc na Slovensku, ale aj v Českej republike a Rakúsku. Ďakujeme všetkým priateľom za pozvanie a že sme prácu naších stavačov mohli naplno využiť. Máme za sebou asi najkrajšiu sezónu a kopec krásných zážitkov. 


18-12-2019

Veselé Vianoce a šťastný nový rok 2020

Prajeme všetkým priaznivcom plemena slovenský hrubosrstý stavač príjemné prežitie Vianočných sviatkov a všetko dobré v Novom roku 2020.


FCI logo SKJ logo SPZ logo SPK logo