10-01-2018

SLOVAKIA DOG CUP 2017

Výsledky bodovania Slovakia Dog Cup 2017

 Ch. Danibull ASILLYA SILVERTINA:

1. v skupine - TOP STAVAČ NA SLOVENSKU 2017
1. v plemene - TOP SLOVENSKÝ HRUBOSRSTÝ STAVAČ 2017
5. najlepší jedinec spomedzi všetkých plemien na Slovensku 

 

"Chilly" sa tak stala už dva roky po sebe najúspešnejším stavačom na Slovensku :) Je to obrovský úspech pre naše národné plemeno :) Bolo to pre mňa ale veľké prekvapenie, nakoľko sa pre šteniatka nezúčastnila polovice výstav v sezóne 2017. Rok 2017 bol pre "Danibull" stavače fantastický. :) 


08-12-2017

Šteniatka sú v nových domovoch

Všetky šteniatka z "B" vrhu sú už vo svojích domovoch.... v našej chovateľskej stanici ostali fenky BROWNIE a BANSHEE, jedna z nich však pôjde v neskoršom veku do Austrálie. :)

Blanche Danibull  (Francúzsko)
Be Happy Danibull  (Slovensko)

Buffy Danibull  (Holandsko)

Brownie Danibull  (ostala v Ch.s.)

Bubble Danibull  (Slovensko)

Beretta Danibull  (Česká republika)

Bianca Danibull  (Slovensko)

Banshee Danibull  (Austrália)

Baron Danibull  (Slovensko)

Best of Danibull  (Slovensko)

Bentley Danibull  (Slovensko)


10-11-2017

World Dog Show 2017

11/2017 WORLD DOG SHOW, Nemecko + GERMAN WINNER SHOW

Danibull ALECTO SILVERTINA vyhral na svetovej výstave v Nemecku titul WORLD WINNER 2017, s titulom BOB úspel na German winner show a keďže získal v Nemecku už 6x CAC, stal sa tak Šampiónom Nemecka


21-10-2017

Špeciálna návšteva

Dnešná špeciálna návšteva v našej chovateľskej stanici - Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky Ing. Gabriela Matečná a napravo MVDr. Pavol Valašek, viceprezident Komory veterinárnych lekárov Slovenskej republiky :)


18-10-2017

Testovanie

Pracovisko Katedry genetiky a plemenárskej biológie Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre sa zaoberá testovaním "Genetických predpokladov alopécie u Slovenského hrubosrstého stavača". Jedná sa o dlhodobý výskum, v súčasnosti však preverujú najvyššie množstvo SNP v Európe na jedinca. Metodiky sú odskúšané na viacerých plemenách. Na základe  toho je možné genetické predpoklady na alopéciu (folikulárna dysplázia – lysivosť) potvrdiť alebo vylúčiť. Zámerom je ale identifikovať ďalšie príčiny vzniku alopécie, ktorá môže byť práve sekundárnym prejavom metabolicky podmienených ochorení s dedičným základom. Tu je ale potrebná úzka spolupráca s chovateľom resp. veterinárnym lekárom. Testovanie môže do budúcna priniesť riešenie pre zatiaľ najväčší genetický problém slovenského hrubosrstého stavača - ochorenie s názvom lysivosť. 

Na základe toho sme sa rozhodli všetky šteniatka "B" vrhu zapojiť do tohto testovania. Rodičia vrhu (Kubko aj Chilly, dokonca aj jedince z ďalšej generácie dozadu) boli už testovaný v minulosti, náš vrh sa tak stane jedinečný a dúfam, že naštartuje tento trend testovania do budúcna. Verím, že získané informácie budú veľkým prínosom v budúcnosti tohto plemena. 


FCI logo SKJ logo SPZ logo SPK logo